Punane sügelev laik kubeme piirkonnas 27.01.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kubeme piirkonnas on sügelev suur punane laik. Olen käinud sellega ka perearstil. Tema määras raviks Travogeni kreemi. See kord on see laik väga suur ja paistes ning seekord tekkis ka rinna alla need. Mis see olla võiks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kaenla alla tekivad vahel punetavad laigud kontaktärritusest (nt. higistamine või deodorandi kasutamine).
Seekord paistab olevat teistsugune lugu, kolle on paistes ja võib-olla isegi kuumab Näha on, et nahas on põletik, aga kuna foto üks pool on tume, siis on veidi keeruline hinnata, kus see täpselt asub ja kuhuni ulatub.
Kardan, et seekord võib Travogenist väheks jääda, sest see ei imendu väga sügavale ja teiseks ei pruugi tegemist olla üldse seenhaigusega.
Paistetuse alandamiseks võib teha mähist füsioloogilise lahusega (0,9-1% keedusoolalahus).
Kui turse paari päeva jooksul ei ole vähemaks jäänud tuleb uuesti arsti poole pöörduda, võimalik, et nahas võib formeeruda ka mädakolle, mis vajab teistsugust lähenemist, kui lihtsalt kreemitamine.
Lugupidamisega,
Kristi Abram