Lapsel tekkis jalale selline punane laik, on ka kord varem olnud. 03.01.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lapsel tekkis jalale selline punane laik, on ka kord varem olnud. Siis läks nagu ise üle.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Selline laik võib tekkida erinevatel põhjustel. Mõnikord võivad sarnased kuumavad kolded tekkida, kui organismis kuskil mujal on põletik, laste puhul tuleks kõige rohkem arvesse kurgumandlite põletik.
Täielikult ei saa välistada ka borrelioosi võimalust (kuigi see tõenäosus on väike).
Mõnikord võib nahk ärrituda ka mehaanilisest ärritusest, nt hõõrdumisest.
Soovitan esialgu kasutada leebema toimega naharavimeid, nt. Dermilon nahapastat.
Kui nädala jooksul paranemisemärke (punetuse ja temperatuuri vähenemine) ei ilmne, soovitan pöörduda perearsti juurde ja teha mõned vereproovid põletikunäitajate osas ja igaks juhuks ka borrelioosi osas.
Lugupidamisega,
Kristi Abram