Punetus näol 01.12.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on probleeme olnud juba üsna kaua aknega. Mitte üle näo, aga vahel otsaesine, siis põsed ja lõug, siis lõualuu piirkonnas näo all.

Vitaclinicus tuvastati, et mul võib olla villtõbi. Sain selle vastu rohtusid ka. Kuid olenevalt aastaajast, haigus tuli jälle tugevamalt välja. Olen kasutanud Agnefugi ning ühte salvi (mille nime kahjuks ei mäleta), see tekitas aga peale pikaajalist kasutust ka ärritust ning seejärel määrati mulle Differini kreem, mida võin ka vastavalt vajadusele lahjendada mõne teise kreemiga, sest see on väga tugev. Olen kasutanud Differini nüüd viimased 4 kuud. Küll aga mitmepäevaste vahedega vahelduvalt, sest see on nii tugev, et nägu kipitab, punetab. Viimasel ajal pole seda üldse pannud, sest nahk on üli kuiv, pidevalt ketendab, isegi veega pesemine ärritab (kui käterätikuga õrnalt kuivatan) ja paneb punetama naha. Veel soovitas arst mul kasutada head näopuhastusvahtu, mis on Avene firma toode. Seda olen kasutanud juba 3 pudelit viimase 1.5 aasta jooksul. Samuti ei liialda ma meigiga ning igal võimalusel ei meigi üldse.

Nüüd on aga põskedel punased laigud ning need kipitavad ja punetavad. Samuti koorub koguaeg nahka ning sageli on ka väiksed valged punnid.

Elan Luxembourgis ning olen alati heal arvamusel Eesti arstidest olnud, mis tõttu ikka otsin abi Eestist.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Näen punetaval nahal põletikulisi vistrikke, mis asuvad kumeratel aladel, ehk siis Teie puhul põsenukkidel ja lõual. Selline haiguspilt sobib rohkem rosaatseale kui aknele. Üsna oluline erinevus nende kahe haiguse puhul on see, et akne korral saab vistrik alguse ummistunud poorist, aga rosaatsea korral tekib pigem nn.tühjale kohale, st. ummistunud poore ei ole, vaid on punetus ja vistrikud.
Tavaliselt algab rosaatsea rohkem >30 aastastel, aga alati on ka erandeid.
Antud momendil soovitaksin isegi tablettravi doksütsükliiniga ja võib-olla vahetaksin ka Differini mõneks ajaks atselaiinhappe vastu.
Kui tulete millalgi Eestisse, siis soovitaksin uuesti vastuvõtule pöörduda, sest nahk oleks tarvis siiski lähemalt üle vaadata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram