Järsku tekkinud, kõrgem, punakas laik põsel, umbes 0.5 cm suurune 22.11.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi tekkis põsele punakas, käega katsudes kõrgem laik. Ei sügele. Näonahk on alati olnud probleemideta. Seal piirkonnas on vahel nahk olnud rasusem, aga midagi sellist ei ole kunagi näole tekkinud.
Millest võib see olla tingitud?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilt on natuke ebaterav, aga põsel olev moodustis on selgesti näha.
Siin võib olla tegemist keratoosi või algava soolatüükaga, aga võib-olla ka mõne muu protsessiga.
Hüdrokortisooni peale määrida hetkel ei soovita, sest kui on tegemist mingi viirusliku moodustisega, siis võib see hakata hoopis levima.
Parim, mida teha saate on see, et ei määri kollet millegagi. Kui naast paari nädala jooksul ära ei kao, siis on mõistlikum see arstil lasta üle vaadata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram