Sünnimärgi kratsimine 02.11.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, mõned päevad tagasi kratsisin endal enda arvates tavalist vistrikku, kuid see osutus hoopiski minu arvates sünnimärgiks. Algul tekkis selle punni ümber punane rõngas, täna(02.11) oli juba märgata, et ka selle rõnga sisemus on punaseks värvunud. Mida teha?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Praegu on parim, mida teha saate see, et Te ei tee midagi. Kõigepealt peab kratsitud kohale andma võimaluse paraneda, see võiks võtta aega umbes 2 nädalat. Jälgige, et Te seda piirkonda uuesti ei vigastaks ning et katkisele kohale pisikuid sisse ei satuks. Kange alkoholiga puhastamist ei soovita, sest see võib naha "ära kõrvetada". Ärge pange üldse midagi võis siis küsige apteegist mõnda spetsiaalselt pindmiste haavade jaoks mõeldud desinfektsioonivahendit.
Paari nädala pärast, kui vigastus on paranenud võiks näidata seda arstile ja otsustada, kas sünnimärk on mõistlik alles jätta või lasta eemaldada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram