Kas see on nahaseen või midagi muud? 06.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lisasin kirjale pildi. Kas mul on varvastel nahaseen või on see midagi muud? Pärast niiskuses olemist tekib osade varvaste otstele selline valkjas kiht. Naha kuivades kaob see ära. Kunagi varem oli korra probleeme ka valusate lõhede tekkega varvaste vahele ja tugeva ebameeldiva lõhnaga, sest kandsin palavas ruumis umbseid talvesaapaid kuid pärast jalanõude väljavahetamist see lõhede probleem kadus ja "lõhn" muutus talutavamaks. Käsimüügiravimitest olen proovinud Terbitali. Kui see on nahaseen, siis kas see võib küüneseeneks edasi areneda? Kuidas on võimalik seda ravida selliselt, et tulemus oleks jääv?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!

Pildi järgi seenhaigust ei paista. Pigem on lihtsalt suurem soodumus jalgade ketendamiseks. Arvan, et olukorda aitab leevendada õhtune rahustav jalavann (mitte liiga kuum), lisada võib ka vanniõli või meresoola ning jalgade regulaarne kreemitamine. Võib kasutada näiteks Linola uurea kreemi (saadaval apteegis), mis pehmendab ja koorib surnud nahka. Hoiduda ka umbsetest jalanõudest.

Lugupidamisega,
Kristi Abram