kahtlane laik näol 07.08.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
umbes 1 nädal tagasi tekkis vasakule kulmule 1cm läbimõõduga punetav laik, mis läheb natuke kulmu sisse. Keskelt heledam. Vahest õrnalt sügelev. Millega võiks tegu olla?
Enne seda aastaid juba oli sel kohal väga hele pigmendilaik umbes 0,5cm läbimõõduga.
Nahaarsti vastuvõtuaja sain alles 30. augustiks
Olen väga mures

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kulmule on tekkinud veidi rõngakujuline lööve. Niisugust löövet võivad anda mitmed erinevad haigused: seenhaigus, rõngasgranuloom. Täielikult välistada ei saa ka dermatiiti, luupust või herpest. Täpsema diagnoosi püstitamiseks on vajalik siiski nahaarsti konsultatsioon, mis Teil õnneks ka peagi toimub.
Kirjutate, et olete väga mures - arvan, et olete mures seetõttu, et viimasel ajal räägitakse/kirjutatatakse palju nahavähist. Julgen väita, et nahavähk siiski nii järsult (1 nädala jooksul) näole ei arene, mistõttu on tegemist ikka pigem mingi põletikulist laadi protsessiga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram