Nahaseen? 14.05.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on käel kolm punast laiku. Perearst ütles, et see on nahaseen, aga kahe nädala jooksul ei ole Nizoral kreem väga suuri muutusi teinud. Üks laik on suurenenud. Loodan, et pildi järgi oskate midagi öelda. Pildil ei ole laigud nii punakad kui tegelikult. On ka kergelt nahapinnast kõrgemad.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi vaadates tekib esimese mõttena kontaktdermatiit, mis võibki tekkida külma ja liigse pesemise tagajärjel. Nizoral sellisel puhul annab täpselt samapalju efekti, kui mistahes tavaline rasvane kreem.
Apteegis käsimüügis saadavatest ravimitest võib proovida hüdrokortisoonkreemi ja loomulikult igapäevaselt korralik rasvane kätekreem. Lisaks vältida liigset seebiga pesemist. Kui paremaks ei lähe, tuleb pöörduda nahaarsti vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram