Sõlm kanna all 02.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Lapsel tekkis väike konnasilma moodi (sõlm) moodustis kanna alla. Apteegis soovitati panna peale konnasilma plaastrit. Tegime seda ja nüüd on plaastri suuruse (0.5 cm) osa kohale tekkinud nagu korp ja väga valulik, nii et peale astuda ei saa. Natuke on turses ka, aga punane ümbert ei ole. Mida teha, kas saaks millegagi leotada ja peaks seda kuivanud korba moodi moodustist natuke ära proovima kraapida? Palun mingit nõu, peale selle et peaks arstile näitama minema? Kas saaks ise midagi kergendamiseks ära teha?

Jään vastust ootama ja soovin Teile tervist!

Murelik ema.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Konnasilma plaaster on põhjustanud nahale söövituse. Seda saate leevendada näiteks Bepanthen Plus kreemiga, saialille salviga, proovida võib ka teepuuõli. Koorikut ära kraapida ei ole vaja- küll see tuleb ise ära.

S.Liiv