Habeme kadumine 30.10.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Habe kasvas normaalselt üle näo, aga kuu aega tagasi tekkisid näkku habemeta laigud, täiesti kiilad umbes 1,5- 2 cm läbimõõduga. 4-5 tükki lõua alla, on habe, siis on tühi laik ja siis jälle habe ja tühjus, kas peaks muretsema ?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui need laigud ketendavad, siis võib olla tegemist seenhaigusega, aga kui on tavaline sile nahk ilma ketenduseta, siis võib olla tegemist laigulise juuksetuse (alopecia areta) sellise vormiga, mis haarab habeme piirkonda.
Kas peaks muretsema...
Alopeetsia areata võib spontaanselt paraneda ja karvad kasvavad tagasi, aga võib ka progresseeruda, see tähendab, et tekib uusi karvadeta koldeid juurde. Kui tegemist on habeme piirkonnaga, siis pole probleemi, kui Te nagunii habet ajate, aga sama probleem võib esineda ka peanahal, mistõttu soovitan siiski arstiga konsulteerida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram