sügelevad punnid 12.10.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tekivad sellised sügelevad punnid aga aint kodus magades..üldiselt enamu ajast ikkagi soomes ja siis ajapikku tõmbavad naq tagasi aga nii kui eestis kodus käin siis olemas..tulevad tasapisi käte peale ja siis liiguvad edasi üle kere tulevad peale ka koorikud vms mis siis pesus kipitama hakkavad..olen proovinud ka niks kreemi kuuri läbi teha ..et millest need tulla või kuidas kontrollida asja kuna kui tuleb ka laps külla siis temal tekivad samamoodi ja muidu hakkavad ära kaduma..mingid lutikad? lestad? hallitus?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildil on mõned lööbeelemendid kublad, mis tavaliselt tekivad putukahammustuse tagajärjel, ei saa välistada ka ravimeid või mõnda haruldast toiduainet.
Kui kublad sügelevad, siis kratsimise järgselt tekivad koorikud ja kolded paranevad aeglaselt.
Putukahammustus võib võib vallandada koldeid ka seal, kus putukas ei ole hammustanud. Kuplade vastu võib proovida mõnda antihistamiinikumi (nt.Zyrtec, Clarityne vms.) neid saab apteegist ilma retseptita. Kolletele võib pihustada Zincoskin'i või Zincospray'd. Kodu ja lemmikloomad kontrollige üle parasiitide osas.
Kui probleem jätkub, tuleb pöörduda arsti poole.
Lugupidamisega,
Kristi Abram