aknest põhjustatud armid 09.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Millised on võimalused aknest põhjustatud armide (väiksemad) ja tumedamate kohtade raviks ja parandamiseks?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Armide parandamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi ja ravimeetodi valik on individuaalne, sõltudes armide iseloomust.Seetõttu on väga riskantne haiget nägemata midagi konkreetset soovitada.Üldiselt võib kasutatavad ravimeetodid jagada kahte:medikamentoossed (näit.salv Contratubex) või füsioterapeutilised

(näit. krüoteraapia).Efektiivseks võib osutuda mikrolihvimine,aga ainult siis, kui tõepoolest on tegemist aknest põhjustatud armidega, mitte aga haiguse endaga.