Sügelus kubemes 28.09.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Munanditel on mõnda aega olnud sügelus. Õrnalt sügelev piirkond ka punetab (väga õrnalt). Piirkond ei ole suur ja kohati varieerub. Õhtuti ja öösel intensiivistub ja on väga ebameeldiv. Mõneti eraldub ka vana nahka/marrasnahka sügelevalt alalt rohkem kui peaks. Tõenäoliselt on tegu mingi nahapõletikuga või seenega?- mis on tingitud õhuvaesest ja soojast keskkonnast.
Minu küsimus on:
1.) Kas peaksin pöörduma kohe nahaarsti poole, et saada õige ravi ja kui siis täpsemalt kelle juurde? Viibin mõnda aega Tallinnas ja mu perearst ise on Saaremaal. Olen valmis tasuma visiiditasu kui selleks on vajadus.
2.) Kuni arsti juurde jõuan, kas on mingeid muid leevendavaid või lahendustpakkuvaid variante? Või ohutuid ravimeid/selle piirkonna desinfitseerivaid vahendeid ilma retseptita?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kaks kõige tõenäolisemat põhjust võivad olla dermatiit või nahaseen, mis mõlemad ägenevad soojas ja õhuvaeses keskkonnas. LIhtsamad võtted, mida saate sümptomite leevendamiseks ette võtta: avaramad riided, puuvillane (soovitavalt heledavärviline) aluspesu. Kui tegemist on senega, peaks Travogen või Clotrimazol hakkama mõne päeva jooksul soodsat mõju avaldama. Sperma uueneb pidevalt ja seetõttu ei pea kreemi kõrvalmõju pelgama. Dermatiidi puhul aitavad leevendada väikelastele mõeldud tsingi-baasil spreid, mida saab apteegist (nt.Zincoskin või Zincospray), need on täiesti ohutud.
1) kui nende vahenditega abi ei saa, soovitan nahaarsti juurde pöörduda. Täpselt kedagi soovitada ei saa, sest ei tööta ise Tallinnas ja seetõttu puudub detailne informatsioon järjekorra pikkuse kohta
2) leevendavaid variant juba eelpool soovitasin. Des.vahendieid selles piirkonnas ei soovita, sest need ei ravi Teid, vaid pigem ärritavad õrna nahka.
Lugupidamisega,
Kristi Abram