Palun aidake ! 14.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Alguses hakkas kuivama ainult nina ümbrus, siis silmalaud ja läheb järjest hullemaks, olen niisutanud, pesnud nägu tihedalt, kreemitanud.(Nahk kuivab,punetab,ketendab meeletult,kisub ja praeguneb juba vaikselt mõnest kohast) Mis see olla võib ja mida tasub apteegi käsimüügist kindlasti osta ja proovida ja mida kindlasti mitte teha? Ei tea millal nahaarsti juurde saan, olen masendunud ja ei taha kodust väljagi enam minna. Kõõmaga on eluaeg just talvel probleeme olnud, kuid praegusel aja pole mingit probleemi. (aitab Head and Shoulders) (seborroiline dermatiit????)
Olen 7ndat nädalat rase.Palun Palun aidake ! Ei oska enam midagi teha
Kui soovite abistamiseks lisapilte siis saan neid saata.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
See lööve, mis suu ümbruse piirkonnas on, meenutab perioraalset dermatiiti, kuid löövet on ka silmade ümbruses ja otsmikul, seega ei saa välistada ka atoopilist dermatiiti. Mõlemad haigused võivad raseduse ajal ägeneda. Esiteks arvan, et praegu ei ole mõistlik nägu väga sageli pesta, sest see kuivatab ja ärritab nahka veelgi.
Hüdrokortisoon kreem/salv peaks olema apteegis käsimüügis saadaval, esialgu võiks seda suuremate põletikunähtude leevendamiseks kasutada, kuid palun mitte üle 1 nädala. Edasi võib jätkata näiteks tsinksalviga. Siiski soovitan ka võimalusel pöörduda nahaarsti juurde, sest kõiki ravimeid ei ole võimalik käsimüügist saada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram