Kas naha kuivus? 12.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mind on juba pea aasta vaevanud kannalõhede probleem. kogu aeg tekkisid uued ja valusad,kui eelmised paranesid.Nüüdseks on mul lõhede tekkimine lõppenud,sest veresuhkur normaalne.Aga jalad näevad kandadelt ja suure varba juures välja kui ärakuivanud jõesäng..kanna juurest veidi (2 cm) kõrgemal sügeleb ka meeletult.Vahel sügan lausa vastu laua jalga..Loodan,et pildid annavad rohkem teile selgust.Nahaarstile on esimene võimalik aeg alles 18.august..........
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kanna nahk on kuiv, seal on palju liigset sarvkihti ja sellest tekivad ka lõhed. Sügelemise põhjus võib olla kaasnev seenhaigus jalgadel.
Taldade paksenenud nahaga võidelda on raske, kuid mitte võimatu - see lihtsalt tahab väga regulaarset hooldust. Apteegist võiks küsida vanniõli ja vanniõliga teha jalgadele õhtuti pehmendavat vanni (ärge vannivette seepi pange, sest see kuivatab nahka veelgi rohkem). Määrimiseks soovitan uureat sisaldavaid kreeme. Uurea sisaldus peaks olema >10% (Nt.Linola uurea 12%, Maxiderma 29%, jne), sest see aitab liigsel sarvkihil kergemini maha kooruda.
Sügelevatele piirkondadele võiks proovida Klotrimazol-kreemi (juhul kui tegemist on seenhaigusega).
Lugupidamisega,
Kristi Abram