Lapse tallaalused 07.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mis need asjad võiksid olla mu 1a 10k lapse tallaall? Need on olnud vahelduva eduga pool aastat, kuid nii hulluks läks asi nädalaga. Selline tunne nagu oleks nahk seal nii hullult hõõrdund.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Pildi järgi võiks arvata, et tegemist on juveniilse plantaarse dermatoosiga. Seda on sagedamini poiss-lastel ja eriti neil, kel esineb kaasuvalt ka atoopilist dermatiiti.
Siin tuleks vältida hõõrdumist, pehme jalats, pehmed sokid ja palju kordi päevas kreemitada tavalise rasvase kreemiga (nt. Essex, Linola vms.). Vältida paljajalu käimist konarlikul pinnal (nt. liiva ja kivide peal). Punetuse ja lõhede korral võib määrida nõrgatoimelise hormoonkreemiga, praegu peaks hüdrokortison olema apteegis käsimüügis olemas.
Probleem võib olla küllatki püsiv ja enne puberteediiga ei pruugi üle minna, kuid korraliku kreemitamisega saab hoida seda kontrolli all, nii et ei häiri last.
Kui tundub, et antud soovitustest jääb vajaka, siis tasub kindlasti ka arsti vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram