Mis probleem ja kuidas ravida? 01.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.Tundsin et tagumikul,kus kannikad algavad on valus,nii istudes kui lamades.Pildil on näha mingi imelik "pesa".tundub,nagu oleks mädane,aga ei tea.Nahaarstile teate isegi,kui pikad on järjekorrad.Mis see on,ehk oskate öelda ja kuidas ravida?
Krista.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi tundub tegemist olevat herpese ehk ohatisega. Lööbe algul võib määrida seda atsükloviir-geeliga, millel on herpesviirusevastane toime.
Kuna lööve tekkis juba mitu päeva tagasi, siis viirusevastane geel enam olulist toimet ei oma ja põhirõhk peab olema suunatud sellele, et ei tekiks tüsistusena mädapõletikku ning nahk paraneks kiiremini. Kui Teil on ammusest ajast kodus järel briljantrohelist, siis võib ka sellega kollet määrida. Kui seda pole, siis sobib näiteks tsinkloksuti või Babe veepasta. Tsinkloksuti on kahjuks retseptiga, aga võite pöörduda oma perearsti poole, et ta Teile retsepti väljastaks.
Lugupidamisega,
Kristi Abram