roosakas laik 22.05.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

munandi "õmbluse" joonel roosakas laik, avastasin selle sügeluse/kiheluse tekkides, kas tegemist mingi nahahaigusega (nt. seen) või kartus hullema suhtes (nahavähk) ja kas selle raviks piisaks paiksest ravimist? nahavähi oht ilmselt olemas kuna kuulun nö riskirühma, olen viibinud palju päikse käes ning olnud perioode kui kaitsekreeme vähe või üldse mitte kasutanud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nahavähi moodi see lööve ei paista, pildi järgi võiks olla tegemist pigem dermatiidi või lihheniga. Küsige esialgu apteegist tundlikule nahale mõeldud niisutavat kreemi, kergemad dermatiidid taanduvad vahel iseenesest niisutava kreemi kasutamisega. Vältida kangetoimelisi seepe või duššigeele. Kasutage pigem lasteseepi või duššikreemi.
Kui sügelus ja lööve üle ei lähe, soovitan nahaarstile näidata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram