Akne lõual ja suu nurkades 17.05.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lõual ja eriti suunurkadesse tulevad suured ja punased valusad vistrikud. Need on kogu aeg, üks tuleb teine läheb ja nendest jäävad väga suured lillal armid. See probleem on just suurenenud viimase 2 aasta jooksul. Muidu seganahk ja mujal näos selliseid punne ei ole.Kuidas nendest lahti saada?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Enamikke lokaalseid ravimeid, mida akne ravis kasutatakse, olete juba proovinud. Süsteemsetest ravimitest kasutate hetkel antibeebipille ning olete kasutanud ka antibiootikumi.
Kui akne jätab arme, siis oleks näidustatud võib-olla isotretinoin, mis on akneravimitest senini tõhusaim. Kuna ravimil on rida kõrvaltoimeid, siis peab selle ravi alustamine olema kaalutletud otsus. Siiski ei ole kõnealuse ravi kõrvaltoimed ületamatud ja seetõttu soovitan oma nahaarstiga antud ravivariant läbi arutada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram