Sääre alaosas sügelevad ja punetavad muhud/punnid 11.05.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, see probleem algas u eelmise aasta novembrikuust, jalad hakkasid hirmsalt sügelema ja punetasid, käisin arstil, soovitati erinevaid kreeme Bemetson, Hydrokortison, Elocon 0,1%, ei aidanud, ise olen ka ostnud erinevaid nt Rosex 0,75% ja muid sügeluse vastu mõeldud kreeme. Ainuke, mis punetuse ja sügeluse mõneks ajaks eemaldas, oli Nix 5%, olen teinud korduvalt kuuri, kuid ikka tuleb tagasi. Naha all on mügarikud, nahk on selles piirkonnas kõva, selline tunne nagu oleks mingi paksend naha all ja jalad on veidi paistes sääre alaosast ja sügelevad. Ehk oskate öelda, mis see on? Kuidas saan lahti sellest jubedusest, mis on juba nii kaua kestnud?

Tänud,

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Osasid Teie poolt kasutatud ravimeid ei ole Eestis saadaval - kas mul on õigus, et käisite arsti juures Soome lahe põhjakaldal? Sellisel juhul sattusite tõenäoliselt perearsti, mitte nahaarsti juurde...
Nix kreem on sügeliste vastu, millele omast löövet ma pildilt ei näe, seega sümptomite vähenemine Nix-ga oli pigem juhuslik. Rozex on mõeldud pigem näonaha haiguste raviks ja ei ole samuti hetkel asjakohane.
Pildi järgi julgen oletada, et tegemist võib olla karvanääpsu põletikuga, mis võib olla tingitud nt raseerimisest või ka nõgestõvega. Sügelemise vastu võib proovida loratini või cetirizini, aga soovitan siiski pöörduda dermatoloogile, et mõned nahalööbega seotud asjaolud juurde täpsustada, et korrektne diagnoos püstitada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram