punased laigud näol 02.05.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on suuümber ja nina juurde tekkinud mingsugused punased laigud, millega võiks tegu olla? Käisin ka nahaarsti juures ja ta arvas et akne ja kirjutas välja kreemi skinoren. Aga seda määrides nahk hakkab kipitama ja sügelema ja läheb hoopis hullemaks asi. Mida ma tegema peaksin? Kas ma peaksin edasi sellega kreemitama või mitte? Ja kuidas ma saaks seda üldse ravida või vähemalt leevendada praegu?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilt on veidi udune ja seetõttu on natuke raske öelda, kas tegemist on aknega või perioraalse dermatiidiga. Viimase korral paigutuvadki vistrikud peamiselt suu ümbruse piirkonda ja nahk on väga kergesti ärrituv.
Kui Skinoren üldse ei sobi ja pigem ägestab, siis pole mõtet edasi kasutada, sest kõik ravimid ei sobigi universaalselt igale patsiendile.
Soovitan nahaarsti juurde tagasi minna, sest võib-olla tuleb Teie puhul kaaluda isegi tablettravi.
Kui nahk on ärritatud, siis üks variant on sinna mitte midagi panna ja lasta rahuneda. Naha rahustamiseks võib siiski proovida ka väikelastele mõeldud tooteid, nt. Babe veepasta (saadaval apteegis).
Lugupidamisega,
Kristi Abram