Tumedad laigud näol 14.04.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käin pea igakuiselt kosmeetiku juures näohoolduses ning viimasel ajal peale näohooldust ning vahetevahel ise punnide pigistamisest, mis on olnud juba valmis, on tekkinud tumedad laigud, mis küll kohati on ära kadunud, kuid ikka ja jälle mõne punnikese ilmumise järel tagasi tulevad. Olen kasutanud sidrunimahla, tupsutades vatipadjakesega ning hoidnud peal mõni aeg, laigud on küll heledamaks läinud, kuid sooviksin saada siiski kiiremat tulemust. Samas arvan ehk tuleneb see kuidagi seespidiselt - toitumisest, kuigi olen tervislike eluviisidega ning söön palju värsket ja võtan vitamiine.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Põletikujärgne hüperpigmentatsioon vistrike järgselt on üsna tavaline nähtus. Ajaga lähevad need kindlasti heledamaks, aga kiiret tulemust ei saa garanteerida ühegi meetodiga. Apteegis on samuti saadaval pleegitava toimega kreeme (nt. Avene D-Pigment), samuti soovitan kasutada päikesekaitsefaktoriga kreeme, sest UV-kiirgus toob kõik naha värvuse ebaühtlused rohkem esile.
Mõnedes ilusalongides tehakse ka laserprotseduure, mis peaks pigmendilaigud kiiremini eemaldama, see meetod on aga kindlasti ka kallim.
Kui vistrikega on probleem, soovitan pöörduda ka dermatoloogi vastuvõtule, et pigem punnide tekkimist vältida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram