jama nahaga 20.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 21 a. noormees. mul on soobumus mädanemisele. st tekkivad lihtsalt "heastpeast" mingid mädapunnid. Kord ammu oli mädapaise kubemepiirkonnas vasakus jalas lihase sees sügaval, siis lõigati lahti.

üks kord paar aastat tagasi oli puusapeal, see oli lihtsam(ei pidand haiglas olema).

viimaselajal on seljapeal selliseid paiseid palju. kuu tagasi oli silma all selline, tekkis lihtsalt nii et tundsin et silma all un mingi kõva tükk naha all, see oli seal paar nädalat, kuid siis lähs suuremaks ja lõi mul silma paiste, kui lõpuksmäda välja sai.

Miks mul tekkivad sellised paised(nahabooride ummistused), ja kuidas saaks neid vältida. lihtsalt üle viskab kui kuguaeg kuhugi tekkib mingi jama.

(ps: need pole vistrikud)

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kirjast ei kajastu, kas seoses paisete sagedase tekkega on uuritud Teie organismi üldtervislikku seisundit. Kui ei, siis soovitan pöörduda perearsti poole, et ära kontrollida veri jm., s.h. veresuhkru tase. Kui aga tervisenäitajad on kõik korras, tasuks mõelda järele, kas Teil on paigas töö ja puhkuse vahekord. Kas magate öösel piisavalt palju või istute öösel arvuti taga ja arvate, et hommikul järgimagatud tunnid asendavad Teie öist und. Kui kannatate stressi all, oleks parim lahendus tervisesport- käige jooksmas 3...4 korda nädalas. Uskuge, need ei ole ainult kuivad soovitused.

S.Liiv