tume triip küüne all 04.02.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, kas tegu võib olla pahaloomulise melanoomiga? Triip küüne alla on tekkinud umbes viimase poole aasta jooksul. Ära löönud ei ole, tundub, et hetkel on see heledam. Kas tuleks viivitamatult arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!

Mul ei ole kahjuks pilti küüne all olevast triibust, kas see on pikisuunaline või ristisuunaline? Pikitriibu korral võib olla tegemist küünealuse sünnimärgiga või melanoomiga. Sünnimärgitriip on tavaliselt kitsas, ühtlase värvusega ning ei muutu aja jooksul. Melanoomitriip on tavaliselt lai (ja laieneb ajaga veelgi), ebaühtlane ja mitmevärviline.
Soovitan lasta küünetriip nahaarstil üle vaadata.

Lugupidamisega,
Kristi Abram