papilloom viirus 19.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

tahaks teada rohkem papilloomviiruse kohta, ei leidnud kuskilt vastust järgmistele küsimustele:

1. Lugesin, et suuseksi tagajärjel võib tekkida ka kõripapilloom. Kuidas see välja lööb, millise arsti juures seda ravida? Kui on teada, et partneril on viirus(mitteaktiivses olekus), kas siis võib 100% kindel olla, et suuseksi puhul on kõripapilloom kindlustatud?

2. Kas välissuguelunditel ja tupes asetsevatest kondüloomidest võivad ka kasvajad arenema hakata? Kas need vähkitekitavad tüved (16 ja 18?) tekitavad võimalikke kasvajaid ainult emakakaelal või ka mujal?

3. Kas esimest korda raseduse ajal välja löönud kondüloomid kujutavad sarnaselt herpesele lootele suuremat ohtu kui varemgi välja löönud viirus?

Küsimusi sai palju, aga ma oleks väga tänulik vastuste eest.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1.Viirusinfektsiooni nakatumine või mittenakatumine sõltub nii paljudest asjaoludest,et sellele küsimusele pole võimalik üheselt vastata.Loomulikult on Teie poolt kirjeldatud olukorras nakatumine võimalik,aga kindlasti pole see 100%-lise tõenäosusega kindlustatud.

2.Pole välistatud,et kasvajalised protsessid võivad hakata arenema ka mujal,mitte ainult emakakaelal lokaliseeruvatest kondüloomidest.

3.Teaduslikus kirjanduses puuduvad andmed selle kohta,et esmakordselt raseduse ajal välja löönud kondüloomid kujutaksid endast lootele suuremat ohtu võrreldes varem välja löönud viirusinfektsiooniga.