Punased laigu 02.12.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kolm nädalat tagasi umbes avastasin ühe laigu käe peal,nüüd viimase nädala aja jooksul on tulnud juure kolm tükki, ja väga sügelevad. on tumedamad kui pildi peal. Oskate öelda mis see on ?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui Te ütlete, et lööbeelemendidi on veidi tumedamad, kui pildilt näha, siis julgen arvata, et tegemist võib olla lameda lihheniga, mis sügeleb küllalt intensiivselt ja mille tekkepõhjused on teadmata. Teada on siiski seda, et trauma kohale tekib rohkem koldeid, seega püüdke kindlasti nahka mitte sügada.
Saialillesalv võib teha küll naha pehmemaks, aga arvan, et antud juhul jääb nõrgaks. Soovitan Teil siiski pöörduda arstile näitama.
Lugupidamisega,
Kristi Abram