Villid nahal 02.12.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.Käe randmetele ja jalgadele tulid punased villid,mis sügelevad.Olen määrinud salviga aga erilist kadumist märgata ei ole.Perearstiga olen rääkinud ja temalt ka salvi saanud.Nüüd näen juba säärtel ja ülevalpool põlvi üksikuid punaseid täppe.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Villid võivad tekkida ekseemi, mädapõletiku, auto-immuunsete nahahaiguste ja viirushaiguste korral. Mul on veidi raske oletada, millega on tegu, sest villidega kulgevaid haigusi on palju ja pilti mul haigusest pole. Sõltub ju selest, kas villid on on pisikesed (nt.1 mm) või suuremad, kas need paigutuvad üksikult või gruppidena, kui kaua need on püsinud ja millega seoses tekkisid. Erinevad haigused vajavad erinevat moodi lähenemist.
Kui probleem antud ravimitega ei lahene, tuleb siiski perearsti juurde tagasi minna või vajadusel nahaarstile aeg panna.
Lugupidamisega,
Kristi Abram