Erütrasma ? 28.08.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Reite sisekülgedel kubeme piirkonnas on tekkinud tumepunased laigud. Umbes peopesa suurused. Endale tundub, et tegemist võib olla erütrasmaga. Vähemalt sümptomid paistavad klappivat siin kirjeldatuga:
http://static.inimene.ee/index.php?disease=e&sisu=disease&did=854
UV-valguses helendavad probleemsed piirkonnad samuti punakalt.

Minu küsimus on kas apteegist on võimalik osta mingit käsimüügiravimit erütrasma vastu või on need kõik retseptiravimid? Olen kahest erinevast apteegist küsinud aga kahjuks pole sealsed müüjad osanud midagi konkreetset pakkuda, soovitati ikkagi nahaarsti vastuvõtule minna.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Vabandan, et pidite kaua vastust ootama!
Kui tegemist on erütrasmaga, nagu Te arvate, siis seda ravitakse antibiootikumi sisaldavate kreemidega, mida apteegi käsimüügist pole saada.
Soovitan siiski nahaarsti vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram