Nahatüükad kehal 06.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Probleem on selline,et mul on kehal erinevates kohtades väikesed nahatüükad. Muidu nad ei sega, välja arvatud mõnedel nähtavatel kehaosadel. Käisin 2 aasta eest selle probleemiga ka nahaarsi juures, sest kaenla alla olevad nahatüükad segasid ja olid koledad. Arst ütles, et tegemist on healoomuliste nahakasvajatega ning kaenala alt külmetati need mul ära. Kuna aga sellega kaasnes mitmeks kuuks suur punane laik, mis sügeles ning lisaks tekkis hiljem veel seenhaigus , siis olen sellise ravi suhtes nüüdseks väga halval arvamusel. Praegu on mul selline nahatükikesed tekkinud suguelundite piirkonda ning on väga segavateks, ka on oht neid raseerimisel vigastada. Küsimus oleks iseenesest selline,et kas on nende kaotamiseks ka mõni muu viis kui külmetamine (nii seda protseduuri vist nimetati), sest selles piirkonnas ei kujutaks ma seda ette, eriti kui on sarnased tagajärjed kui kaenla alt külmetamisel? Või kas on võimalus, et need nahatükikesed on põhjustatud hoopis mõnest sugulisel teel levivast haigusest ja kas nad võivad olla ka partnerile nakkavad?

Ette tänades, 20 aastane neiu Tartust

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Külmaraviga kaasneb tõepoolest punetus ja külmavilli teke. seda oleksite pidanud teadma enne protseduuri, siis ehk ei oleks seda protseduuri pärast nii ebameeldivaks pidanud.

Kui kehal on niisuguseid moodustisi rohkem, siis protseduuri saab teha osaliselt, et keha valulikkust ja ärritust paremi välja kannataks.

Kui need olid healoomulised naharipikud , siis neidon võimalik ka eemaldada diatermokoagulatsioonil või vajadusel ka laseriga. Seda peaks aga enne nägema.

Seenhaiguse teket seostada pärast nahal olevate tüügaste eemaldamisega pean ebaõigeks.

Kui räägite ka suguelunditel löövet olema ja sarnaseid, siis need võivad siiski midagi muud olla. Öelda ,et nad võiks parnerile levida vöi mitte, pean kindel olema , mis nad üldse on.