Sügelevad villid käel 15.02.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere mure nimelt vanaema käepärast. Käenahk hakkas sügelema ja tekkisid pisikesed villid mis purunedes ajavad vett välja ja nüüd tekkinud järjest rohkem. ööseks seob kohad kinni, et kuhugi edasi ei liigu. Nahaarstile kahjuks saab alles 22. aprill ja perearst ei oska aidata. Kuhugi rohkem pöörduda ei oska. Palun kas oskate anda nõu, mida edasi teha või mllega tegu võib olla ja kas on nakkav?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Foto põhjal võib arvata, et tegemist on ägeda nummulaarse ekseemiga. Viilikesi võib anda ka vöötohatis, aga sellisel juhul peaks nahk valutama, mitte sügelema.
Sellise märguva protsessi puhul on tavaliselt kõige efektiivsem ravimeetod dermatoloogiline kompress:
1) Esmalt määrida kolletele perearsti määratud ravim (Fucidin)
2) järgmise kihina määrida peale tsinkpasta (saadaval apteegis ilma retseptita)
3) Edasi kolle katta marlisidemega ja niisutada sidet nii, et see oleks niiske, aga ei tilguks. Niisutamiseks on sobilik toatemperatuuril olev kummelitee või 1% keedusoolalahus (1 teelusikatäis keedusoola poole liitri vee kohta).
4) Niisutada võiks umbes 24 tundi, seejärel side maha võtta ja tsinkpasta maha puhastada.
Kui protsess on endiselt märguv, võib protseduuri korrata.
Tavaliselt peaks dermatoloogilise kompressiga leemendus 2-3 päevaga ära kaduma. Kui ära ei kao, siis tuleb minna uuesti perearsti juurde ja paluda erakorralist suunamist nahaarstile.
Head paranemist soovides,
Kristi Abram