Punased sügelevad punnid 05.12.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline küsimus, et mul nädalake tagasi tekkis jalapeale 2 punast täpikest, mis sügelesid tohutult, veidi aja pärast tekkis käevarrele ja puusapiirkonda, siis sügelus vähenes, aga täpid on ikka alles. Täpid on ise sellised punased, keskel mingisugust auku vs täppi pole, seega hammustus ei saa olla. Nüüd täna tekkisid tuhara peale mitu suuremat laiku nagu lööve oleks, sügelevad, üksteisele hästi lähedal, just kui öösel oleksid tekkinud ja need ei näe just eriti ilusad välja. Ei tea, millest selline asi võib olla, segab juba normaalset elu?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Esiteks võib olla siiski tegemist putukahammustusega, kuigi hammustusjälge pole näha. Teiseks võib olla tegemist sõlmelise sügatõvega, mis võib vallanduda mõne toidu söömisega või samuti putukahammustuse järgselt. Kolmandaks võib olla tegemist algavate sügelistega. Neljandaks võib olla tegemist mõne muu sügeleva haigusega, mida ilma täppe nägemata on raske diagnoosida.
Soovitan küsida sügeluse leevendamiseks apteegist tsinkpastat või Babe veepastat. Kui täpid ära ei kao ja uusi juurde tekib, soovitan siiski arsti vastuvõtule pöörduda. Kindlasti ei maksa neid punne/täppe kratsida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram