Tupeseen 29.11.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Analüüsid näitasid, et on tupeseen, olen võtnud kaks tabletti 150 mg Mycosysti ja ühe tableti Diflucani 150 mg, kuid need ei aidanud. Proovisin ka tupeküünlaid. Ikkagi on sügelus ja häbemepiirkonnast punane ning eritub valget voolust. Määrin ka Klotrimasooli kreemi hommikul ja õhtul. See on olnud juba kuu aega ja nahk hakkas samuti ketendama. Mida edasi teha? Kas see ketendus läheb siis hullemaks või ikkagi kaovad kõik sümptomid mingi aja pärast ära?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tavaliselt allub tupeseen hästi seenevastastele ravimitele. Kui abi ei ole saanud, siis tuleks minna tagasi arsti juurde ja anda proove ka teiste haiguste suhtes, mis annavad voolust ja tupepõletikku. Pärmseen armastab ka väga suhkrut - kui olete magusasõber, tasuks mõnda aega kommide ja muu magusaga vahet pidada.
Seni, kui ei ole veel arsti juurde uuesti jõudnud, võib sügelust leevendada tsinki sisaldavate kreemide/pastadega, mis on mõeldud imikutele mähkmedermatiidi puhul - neid on apteegis käsimüügis saadaval. Need kaitsevad limaskesta põletikulise vooluse ärritava toime eest ja leevendavad seeläbi kaebusi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram