Laigud käsivartel 22.11.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on esinenud probleem, et biitsepsi piirkonda tekivad sellised vorbid, nagu pildil näidatud. Need lähevad ära ning siis tulevad tagasi. On esinenud mõlemal käel. Sügeleb natuke, aga mitte oluliselt. Alguses on üks laik, ning kui puudutada või sügada, siis tekivad samasse piirkonda veel samasugused laigud. Kestavad nad tavaliselt mõne tunni, ning siis haihtuvad.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole Teie pilt kirjaga kaasa jõudnud, kuid kirjelduse järgi julgen arvata, et tegemist võib olla urtikariaalse dermografismiga. See on üks nõgestõve vorme, kus sügelevad kublad tekivad alale, kus esineb suurem surve või mehaaniline ärritus. Esiteks soovitan jälgida, et riietel ei oleks liiga kitsaid varrukaid ja vältida ka muid nahka ärritavaid kontakte. Kui sellest ei piisa, võib proovida võtta antihistamiinikumi (nn. allergiatabletid) - neid on mitmeid ja need on apteegis käsimüügis saadaval (küsida apteekrilt). Kui ka antihistamiinikum ei aita, tuleks pöörduda arsti poole.
Lugupidamisega,
Kristi Abram