Õla peal hallikas-punakas ümmargune, kare, ketendav laik. 24.10.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on olnud kuu aega õla peal ümmargune, kare ja ketendav laik. Algul oli laik nagu punakas, nüüd juba hallikas. Laik oleks nagu kortsus. Ei sügele, ei valuta. Samuti ei ole laik naha pinnast kõrgem. Käisin perearsti juures. Tema ei tea, mis see on, ja ei oska ka ravi määrata. Nahaarstile saan alles dets.keskel. Ise olen heleda ja kuivemapoolse nahaga. Paar korda on olnud allergiad lapsena ja ekseeme sõrmede vahel. Päikest väga ei võta. Kassiga ei ole kokku puutunud. Kodus on koerad. Ise töötan sigalas. Kardan kõige enam nahavähki. Kohe tõsiselt kardan. Seniks, kuni jõuan nahaarstile, olen vist juba närvihaige valmis. Sest selgust pole. Ehk oskate Teie öelda, millega võiks olla tegu. Teid ette tänades.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Te ei ole täpsustanud, kui suure laiguga on tegu (kas suurus mõni mm või mõni cm) ning kas see on tekkinud järsku või aeglaselt arenenud, seetõttu mul on täpset diagnoosi raske ütelda. Kõige kardetum nahakasvaja, mille nimi on melanoom, on tavaliselt teistsuguse värvusega, mitte roosakas-hallikas ketendav laik. Ma arvan, et Teie puhul võib tegemist olla pigem seborroilise keratoosi, solaarkeratoosi või dermatiidiga. Ükski neist ei ole niii ohtlik, et peaksite end haigeks muretsema. Täpse diagnoosi saab muidugi püstitada siis, kui laik on üle vaadatud. Seni elage rahulikult oma tavapärast elu.
Lugupidamisega,
Kristi Abram