mükoplasmoos,genitaalherpes,kandidoos 11.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas mõjutavad need haigused üksteist? Kas mükoplasmoosil ja kandidoosil on sarnased sümptomid?Kas arst võib ravi määrata lihtsalt peale vaatamise järgi? Kas herpese aktiveerumisel võib tekkida järjekordne tupeseene puhang? Eile kirjutas arst mulle Pevaryli,täna hommikul Sumamedi,mõlemat haigust analüüsimata.Lihtsalt pealevaatamisest.Miks ei tehta analüüse,kas tavaline günekoloog tohib olla nii enesekindel diagnoosimisel?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui urogenitaalset kandidoosi ja genitaalherpest on tüüpilise kliinilise leiu puhul võimalik diagnoosida ka arstliku läbivaatuse käigus, ilma vastavaid uuringuid tegemata, siis urogenitaalse mükoplasmoosi diagnoos saab põhineda ainult vastavatel laboratoorsetel uuringutel. Võib-olla, et Teie günekoloogilise läbivaatuse käigus arst siiski tegi vastavad uuringud, aga Te ei pannud seda lihtsalt tähele. Oma kirjas Te väidate, et arst kirjutas Teile Sumamedi välja hiljem kui seenhaiguse raviks mõeldud Pevaryli. Usun, et selle põhjuseks oli vahepeal arstile saabunud urogenitaalse mükoplasmoosi olemasolu kinnitava analüüsi tulemus.