sünnimärk? 16.08.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen natuke nõutu ühe nahal oleva laigu suhtes. Asub (asus) see rinna all, täpselt rinnahoidja kaare kohal. See laik (sünnimärk?) tekkis sinna juba mitmed aastad tagasi, ei häirinud. Oli hele, beežikas, u. poolesentimeetrise läbimõõduga. Sel kevadel muutus tumedamaks, kõrgemaks, karedaks, higistades hakkas kipitama. Tekkis probleem rinnahoidja kandmisega. See kestis u.1-1,5 kuud, siis enam nii väga ei kipitanud ja ka värv läks jälle heledamaks. Panin ikkagi nahaarstile aja. Nüüdseks on aga see laik kadunud, kuigi aegajalt see koht pisut kipitab. Kas on üldse mõtet enam arsti poole pöörduda, kui midagi näha ei ole? Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõige TÕENÄOLISEMALT oli tegemist seborroilise keratoosiga, mis on healoomuline nahamoodustis ja neid tekib tavaliselt keskealistel ja vanematel inimestel. Hõõrdumise tagajärjel võis tekkida moodustise piirkonnas põletik, mis selle lihtsalt likvideeris. Kui nahal enam mitte midagi näha pole, siis vaevalt ka nahaarst midagi tagantjärele ütelda saab, aga kui Teil on kehal veel sünnimärke või teisi nahamoodustisi, siis ei teeks paha, kui nahaarst need korra aastas üle vaatab.
Lugupidamisega,
Kristi Abram