Sügelus, punetus, naha krobelisus lapsel 10.05.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, 9aastasel pojal tekkis esmalt küünarnukkidele, hiljem põlvele (esialgul on ühel), käsivartele, põsele (uued nn alged ka kukla piirkonnas) tugeva sügeluse saatel (nüüd ka juba punetavana) selline krobeline lööve. Sügelus on meeletu ja levik kiire ning ulatuslik. Nahaarstile sain tasulise aja alles 05.06, ent selleks ajaks on laps end lõhkri kratsinud juba. Palun, kas oleks võimalik aidata kasvõi esialgse diagnoosiga, et teda aidata? Samuti uurin, millest selline asi võib olla tekkinud? Kiirele vastusele lootes.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ühe pildi järgi on raske otsustada, kas tegemist on allergilise reaktsiooniga või millegi muuga. Kui sügelemine on tugev, siis apteegis on käsimüügis saadaval allergiatabletid/siirupid, mis võiks leevendust tuua sügelemisele (nt.Loratadin, tsetirizin vms). Pealemääritavatest rohtudest julgen soovitada Zincoskin'i või Zincospray'd, kuid laiaulatusliku lööbe korral võib nende toime jääda nõrgaks. Kui nahaarstile enne 5.juunit ei pääse, siis soovitan pöörduda pereartsi juurde, kes saaks samuti natuke tõhusamaid preparaate välja kirjutada, kui need mis ilma retseptita saadaval.
Lugupidamisega,
Kristi Abram