komedoon 07.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 22 a, rasvase näonahaga, igasuguseid vistrikke ja komedoone on olnud puberteediaest peale, nüüdseks on nähud sujuvalt vähenenud. probleeme on enamasi ainult nina ja lõuapiirkonnaga. kõigerohkem häirivad mind komedoonid nina peal. oskate soovitada, vahendit millega nägu puhastades ka nina puhtaks saab. ma olen apteegist igasuguseid akne korral kasutatavaid puhastusvahendeid ostnud, aga komedoonide teket need küll ei vähendanud.

millest see komedoon ikkagi tekib?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Puhastusvahend mõjub väga pindmiselt.

Soovitan Teil minna kosmeetikule komedoonid eemaldada ja siis ka samaaegselt jätkata nahaarsti poolt kirjutatud spetsiaalse komedoonide teket vähendava ravimiga.