Laienev lillakas laik 30.04.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmise aasta sügisel tekkis jalalaba peale väike "sinikas", ilma, et oleks antud koha ära löönud, see aina laienes, kuni lõpuks kadus. Seejärel aga tekkis punakas rõngasjas ning mügarlik laik täpselt selle koha ümber. Jalalaba oli pealtpoolt ka valus ja hommikul tõustes ka astumisel hell. Seejärel käisin ortopeedi juures (pean teda külastama vahel kontrolliks, sest jalgadega on probleeme), tema tegi röntgeni, kuid midagi halvemaks läinud ei olnud. Valu läks ajaga vähemaks, kuid laik aina laienes. Selle aasta märtsikuu alguses tekkisid säärtele ka lillakad muhud, mis olid katsudes selgelt tuntavad ja ka nähtavad, eriti külje pealt. Selle peale pöördusin perearsti poole, kes tegi vereproovi ja kopsupildi - tulemused olid korras ja öeldi, et ma ei muretseks, kuid et nahaarsti poole võiks pöörduda. See aeg on mul aga alles juulikuus ja laik vaikselt laieneb. Peale terve päeva seismist (koolis töötades) oli jalg samuti järgmisel päeval valus. Perearsti infotelefonilt küsiti reuma kohta ja soovitati kasvõi EMOsse minna. Üldiselt on ka nõrkus ja peavalu peaaegu kogu aeg, viimasel ajal kraadinud ei ole, aga muhkude avastamise ajal oli väike palavik ka tihti (37,4), perearst arvas, et see on ka normaalne õhtuti. Väsimusega on muidu ka probleeme olnud, seega ei tea, kas need võivad omavahel seotud olla, tean aga, et hetkel ei ole õige enesetunne. Kooli lõpetamine on käsil ja natuke raske on. Tasulise nahaarsti poole ei ole samuti võimalust pöörduda.
Loodan, et oskate nõu anda!
Tänud!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teil on hulgaliselt kaebusi, kuid raske on ütelda, kas nõrkus, peavalu, väsimus ja peavalu on otseselt seotud antud nahalööbega. Pildi pealt vaadates võib kahtlustada mitmeid erinevaid probleeme, kroonilist dermatiiti, lihhenit, rõngasgranuloomi jne. Nimetatud haigused ei tohiks siiski slliseid üldsümptome anda. Kahjuks ma ei näe pildilt, missugused näevad säärtel olevad muhud välja ja raske on täpsemat diagnoosi öelda. Nahaarsti juurde tuleks diagnoosi täpsustamiseks kindlasti pöörduda, võib-olla tuleb ka koldest proovitükike võtta. Kui Teil on nahaarsti juurde liiga pikk ooteaeg, tasuks veel kord kõnelda murest oma perearstiga, võib-olla leiab ta võimaluse Teid kiiremini nahaarstile suunata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram