Mädapunnid 08.04.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere tekkinud jalale sellised mädapunnid ja kadunud on karvad lööbe juurest.
Sügeleb aint lööbe juurest. Punased mädapunnid, keskelt valged.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kas kogu aeg on püsinud samad punnid või vahepeal punnid tulevad ja lähevad?
Võimalik, et tegemist on karvanääpsupõletikuga, aga ei saa välistada ka molluskit.
Esmalt soovitaksin punne tupsutada antiseptilise vahendiga 2 x päevas (kõige käepärasem vahend on 40-70 kraadine piirituselahus). Kui paari päevaga positiivset muutust pole, soovitan pöörduda arsti juurde.
Lugupidamisega,
Kristi Abram