Tagasi tekkinud sünnimärk 05.04.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on olnud juba aastaid seljal oleva sünnimärgi ümber valge ring, lõpuks kadus sünnimärk ja jäi alles ainult valge ring. Nüüd avastasin, et valge ringi sisse on sünnimärk tagasi tulnud ja on suurem, kui seda oli eelnev. Miks sünnimärk tagasi tuli ja kas mul on muretsemiseks põhjust?
Lugesin, et sellistel juhtudel on avastatud nahavähk ja tihti on siis juba olnud liiga hilja. Ma käisin valget ringi eelmise aasta suvel nahaarstile näitamas ja siis ta ütles, et pigment täiesti puudub ja kõik on ok. Panin endale uuesti aja kirja ja seekord lähen tasulisse vastuvõttu, sest ma ei kannata järjekorras oodata. Milliseid uuringuid peaks arst mulle tegema? Ma olen kuulnud, et võetakse mingeid proove sünnimärgist? Kas ainult vaatamisest ikka ainult piisab?

Olen ääretult tänulik vastamise eest.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõigepealt vaatab nahaarst sünnimärki dermatoskoobiga - kui muster on hästi näha ja midagi kahtlast pole täheldada, jääb sünnimärk jälgimisele. Kui sünnimärki muster on raskesti hinnatav, võib selle ka seljalt kirurgiliselt eemaldada - nii on võimalik mikroskoopilise uuringuga kindlaks teha, kas kõik on korras.
Lugupidamisega,
Kristi Abram