Punased laigud kätel 11.03.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on kätel punased laigud, külmaga lõhenevad ja veritsevad ning soojas vees hakkavad kipitama ning sügelevad ka... algul arvasin, et sügelised, kuid ei ole Bentzotal aidanud, mis on sügeliste vastu... ning ei oska midagi teha ka enam.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kirjast väga täpselt ei selgu, kas laigud paiknevad käsivartel või labakätel? Kas peopesades või käeseljal? Kui laigud paiknevad küünarnukkidel, siis võiks kahtlustada psoriaasi, kui kolded on labakätel, siis tõenäoliselt on tegemist kontaktdermatiidiga (KD). KD tekib siis, kui nahk puutub kokku nahaärritajaga (kemikaalid, külm või kuum, hõõrdumine, liiga sage pesemine vee ja seebiga jms) või mõne allergeeniga. Vältida tuleks liiga sagedast seebiga pesemist – parem kui pesete ihusooja veega, mitte liiga külma või kuumaga. Kodutöödel kasutage kindlasti kaitsekindaid. Käsi tuleks kreemitada rasvase kreemiga mitu korda päevas. Kui haigusnähud püsivad, tuleb pöörduda arsti juurde, sest siis tuleb jätkata ravi retseptiravimitega.
Lugupidamisega,
Kristi Abram