Rosacea raseduse ajal. 09.02.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas oleks võimalik ja kas üldse oleks võimalik ravida rosacea haigust raseduse ajal? Momendil hakkas jooksma 3.kuu. Ettetänades.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ravimivalik rasedale ei ole kuigi suur – alati tuleb kaaluda raviga seonduva kasu ja kahju suhet. Rasedale on siiski lubatud atselaiinhape (Finacea), seega soovitan seda. Peale sünnitust võib kasutada jälle ka muid ravimeid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram