Sügelev laik seljal 04.01.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 29aastane meesterahvas, mul on alaseljal (nimmepiirkonnas) umbesti 2 aastat olnud punetav, kare ja sügelev laik, ära ei parane ja hullemaks ei lähe. Nahavärvuselt on laik tumedam (helepruun, osaliste vistrikega-10cm.x.10cm.ja valkjaid naha-(kärnataolised)- laastusid tekib sellel kohal üsna intensiivselt, kui ma paratamatult sügeluse käigus kratsin!), ei tea millest tekkinud, põhilised tunnused: sügeleb just higistades (sauna minnes), õhtul magama minnes ja tööd tehes!(eriti higistades).Olen käinud paaril visiiidil Kuressaare Polikliinikus nahaarsti vastuvõtul ja seal määrati ravimid: salv Elocon 0,1%(kasutasin kaks nädalat) ja peale seda kasutasin sama kaua Metronidazol Nycomed 500mg tablette, aga tulemust ei ole olnud tänaseni. Oskate anda juhiseid edasise tegevuse kohta, mis haigusega on üldse tegu ja kuidas seda ravida? Arstide poole ei ole peale neid protseduure tahtnud enam pöörduda, kuna tulemust ei ole olnud, väga abi oodates, kuna ei tea, mida edasi teha? Pildi saadan e-mailile, kes aidata tahab!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi ja kaebuste alusel kahtlustaksin kõige esmalt kroonilist lihtlihhenit. See tekib tavaliselt täiskasvanutel, kel on olnud ka lapseeas nahaprobleeme. Kuumuse ja higistamise korral sügelus võib tõesti süveneda. Kindlasti ei tohiks kollet sügada, sest see halvendab sügelemist veelgi. Elocon salv peaks antud haiguse korral andma positiivset efekti. Võib-olla lõpetasite kasutamise liiga vara või tekkisid kaebused uuesti, kui kasutamise lõpetasite. Kui antud ravim pole üldse efekti andnud, siis tuleks diagnoosi täpsustada (vahel tuleb selleks võtta ka proovitükk haiguskoldest). Kui kodukandis ei ole abi saanud, on alati võimalus ka mandrile arsti juurde pöörduda.
Lugupidamisega,
kristi Abram