Punased laigud üle keha 31.12.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Punased laigud üle keha ja tuleb aina juurde...
Ei sügele ja on olnud üle 2 nädala...oleme kasutanud tervistavat kreemi, aga ei aita.
Ja kahjuks pole haigekassat et arstile minna.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Sellist löövet nähes tuleb esimese mõttena pähe roosa kliiketendustõbi. Selle tunnusena peaks kuskil kehatüvel leiduma nn."emalaik", mis ilmus kehale esimesene ja peaks olema teistest suurem. Sellisel juhul peaks lööve ca 6 nädalaga ka ilma ravita ise paranema (pesemisel ei tohi end tugevalt hõõruda), niisutavat kreemi võib kasutada. Siiski soovitan leida ka võimalus süüfilise testiks (et viimatinimetatud haigust välistada). Kuni 24-aasta vanused isikud saavad suuremate linnade Noorte Nõustamiskeskustes testida end tasuta (lähima keskuse aadressi leiate internetist).
Lugupidamisega,
Kristi Abram