Probleem silmalaugude nahaga 04.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes 3-4 kuud tagasi tekkis mul probleem silmalaugudega.Nimelt muutusid need vaga punaseks ja sygelesid...olen tahele pannud,et kui ma ei kasuta silmalaugudel make-upi siis on asi korras.Kas see voib olla mingi allergia? JA miks see nyyd alles on tekkinud?Mul pole kunagi enne mingit probleemi olnud ja make-upi kasutasin ikka iga paev.Mis ma peaks tegema?kas mul pole mingit voimalust kasutada lauvavarve?

Tanan!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Teie probleem algas sügistalvel, mil ilmad olid külmad ja niisked. Sellistes klimaatilistes tingimustes on näonahk suure koormuse all ja tema vastupanuvõime kipub vähenema. Kui kasutada pidevalt make up´i, väheneb naha vastupanuvõime veelgi. Teatavasti on silmalaugude nahk kõige õrnem osa näos ja tulemuseks võibki olla laugude põletik. Kas tegemist on allergilise põletikuga või tavalise ärritusliku põletikuga , ei ole võimalik Teid konsulteerimata öelda.

S.Liiv