Sügelised või allergia? 15.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on olnud sügelevad punnid juba peaaegu kuu aega. Paar nädalat tagasi tekkisid ka minu elukaaslasel sügelemised, aga otseselt punne tal näha pole. Noorem laps, kes käib lasteaias, tema tuli lasteaiast ka mingi lööbega, nina alla ja põskede poole, siis tekkisid tal küünarnukkide peale ja turjale. Arst algul arvas, et mul allergia, nüüd hiljuti et kui teistel ka, et sügelised. Tegime Nix-kuuri läbi kaks päeva tagasi ja ikka nagu midagi on alles. Aga minul tekivad sellised punnid (pilt). Punnid ei teki koos, vaid pikaajalise vahega, mõni on ka reie siseküljele tekkinud. Kevadeti ja sügiseti on mul tihti ka kontakttermatiit ja kasutan kreeme ning väiksed vesivillid näpude vahel (praegu on ka mõni üksik). Millest sellised punnid? Ega kui need tulevad, need ei sügele ka, kas on sügelised või ei? See ka, et sai kuu aega tagasi töö juures uut tööd tegema hakatud ja plastikutolm ja selline plastiga töö ning uus pesupulber. Nii et kõik langes ühe aja peale.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Sügeliste tunnuseks on paarikaupa paigutuvad 1-2-3 mm „täpikesed“, mida võib tavaliselt leida kõhult, sõrmede vahelt, randmete painutuspinnalt, reite sisekülgedelt ja tuharatelt. Iseloomulik on ka piinav sügelemine, eriti õhtuti ja öösiti. Pildilt nähtud lööve ja Teie poolt kirjeldatud haigussümptomid, mis esinevad Teie lapsel, ei sobi eriti sügeliste haigusnähtudega, kuigi 100%-liselt välistada ka ei saa, sest pildilt on näha ainult väikene osa nahka. Kui punnid ei taandu, soovitan nahaarsti külastada, kes vaataks kogu naha korralikult üle ja kirjutaks sobivad ravimid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram