Punakad laigud nahal 13.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nahale tekkisid sellised punakad laigud nagu pildilt näha. Neid laike on kaelal paar tükki, ühel käel 5 (ei asu ainult ühes käe piirkonnas - on nii käe,-kui ka õlavarrel)), teisel käel 1, puusade juures mõned ja mõned üleval kintsudel. Hästi kergelt sügelevad, aga mitte kogu aeg. Laigud on erineva suuruse ja kujuga. Nii pikliku kui ka ümara kujuga. Pildil olev laik on kõige suurem.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Antud pildi ja kirjelduse alusel kahtlustaksin 80-90% tõenäosusega roosat kliiketendustõbe, mis haarab enamasti noori inimesi sügiseti või kevadeti, kestab keskmiselt 6 nädalat ja seejärel järk-järgult kaob iseenesest ka ilma ravita. Hoiduda tuleks naha hõõrdumisest, eriti veeprotseduuride ajal.
Kuna pildi alusel ei saa diagnoosi 100% kindlusega kinnitada, soovitan kaebuste püsimisel ja süvenemisel pöörduda siiski uuesti arsti vastuvõtule.
Lugupidamisega,
kristi Abram