Lapsel punnid nahal 15.10.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lapsel (1 aasta ja 3 kuud) tekkisid septembri keskpaigas punnid. Peale antibiootikute saamist ja 2 nädalat allergiarohu saamist hakkavad punnid nüüd taas tekkima. Nädal aega pole ta ühtegi rohtu saanud enam. Mis punnid need üldse olla võivad?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Väga paljud nahahaigused kulgevad punnidega: punnide põhjuseks võivad olla sügelised, toiduallergia, ussnugilised, psoriaas, putukahammustused jne.
Kus punnid paigutuvad, kui suured on, kas sügelevad/valutavad/põhjustavad muid kaebusi, mis asjaoludel tekkisid, kas varem ka on olnud, kas punnid tekkisid antibiootikumi ja Zyrteci kasutamise järgselt või kasutati neid ravimeid punnidest vabanemiseks?
Selleks, et Teie küsimusele vastata, on mul kahjuks liiga vähe informatsiooni.
Kui lööve ära ei kao, tuleks minna uuesti arstile näitama. Kui perearst jääb diagnoosimisel hätta, pöörduge nahaarsti vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram