Kestendav näonahk 07.10.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu mureks on kestendav näonahk. Aastaid tagasi sai käidud kestendava laiguga näol nahaarsti vastuvõtul ning arst pani diagnoosiks psoriaas. Kohe kirjutas näonahale välja salvi Elocon. Ravi kestis tänu minu lollusele mitu aastat, kus antud arst kirjutas külma kõhuga antud salvi üha juurde ja juurde. Arsti vahetades selgus, et antud salvi ei tohiks üldse näo piirkonnas kasutada ja tänu sellele olin oma naha korralikult tuksi keeranud ( punetav ja ülitundlik nahk). Uus arst oli natuke nõutu ja kirjutas välja salvi Hydrocortisone dak 10 mg/g, mida siis kasutasin ainult näonaha kehvades piirkondades ja seda pidevalt vähendades. Praeguseks olen ka Hydrocortisone kasutanud umbes pool aastat. Nahk on aga endiselt väga kehvas seisus. Naha struktuur on muutunud üsna konarlikuks ning nahk toodab jubedalt naharakke üle. Iga hommik dušši all käies rullub üle terve näo korralik nahakiht maha. Hetkel kasutan Eucerin 5% ureaga päevakreemi. Vahelduva eduga proovisin ka Atolys kreemi.
Mida saaksin teha, et olukorda natuke paremaks muuta? Olen proovinud tohututes hulkades erinevaid apteekides pakutavaid kreeme, enamasti üle 2 päeva ei sobi ükski.
Olen antud probleemi osas üsna nõutu, võib-olla oskate Teie midagi soovitada, kuidas peaks edasi käituma.
Tervitades,
M.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Selle põhjal, mida ma kirjast lugesin, võib kahtlustada, et Teil on kujunenud hormoonsõltuv dermatiit. Antud probleem allub halvasti ravile ja lihtsalt kirja teel antud soovitustest jääb väheks, aga olukord ei ole lootusetu. Soovitav igal juhul pöörduda uuesti dermatoloogi vastuvõtule, et saaksite kohase ravi. Kindasti tuleb vahetada ravimeid, võib-olla ka arsti…
Lugupidamisega,
Kristi Abram